šetření peněz v domácnosti

|

Jak ušetřit v domácnosti

Koronavirová pandemie se výraznou měrou zapsala do rodinných rozpočtů. A následná inflace, která stále ještě roste na hodnotě jakbysmet. A pokud se navíc přišlo o práci, pak se s penězi doslova zápasí. Výdaje za hlouposti najednou nepřichází v potaz a každá utracená koruna se řádně zvažuje. Šetření je zkrátka na programu dne, proto si pojďme prozradit, jak udržet mince i bankovky v keramickém prasátku.

Jak ušetřit – otázka, kterou si pokládá mnoho z nás. Lze konstatovat, že šetření jako takové rozdělujeme do několika kategorií a každou z nich si alespoň krátce zmíníme. Konkrétně lze ušetřit za:

Ze všeho nejdříve si však zmiňme obecné tipy, které pomohou ušetřit peníze jako takové.

Jak ušetřit peníze

Věděli jste, že bezmála šedesát procent Čechů nemá sestavený přehled příjmů a výdajů? Jinými slovy nevědí, za co každý měsíc utrácí. Většinou si jsou vědomi svých příjmů, ale to, co si během týdnů dopřávají a kolik je to celé stojí – to už bývá velkou záhadou. Nezařaďte se mezi nezodpovědné. Sedněte si nad tím, sestavte si přehled příjmů a výdajů a to, co vám každý měsíc zbytečně kříží váš rozpočet si nyní odpusťte.

Vyplatí se pořídit si více účtů. Zatímco s jedním budete aktivně manipulovat, na druhý budete odkládat peníze navíc. Nedostanete se tak do stádia, že byste byli úplně bez peněz.

Další tipy, jak ušetřit peníze

  • Plánujte si výdaje dopředu.
  • Pořiďte si roční jízdenku na MHD místo denních.
  • Využívejte slev.

Jak ušetřit na jídle

Stále se ptáte, jak ušetřit peníze z výplaty? Uspořit lze něco také na jídle. Ano, jídlo k životu potřebujete, ale není tajemstvím, že naše jazýčky jsou doslova rozmlsané. Koblihy, donuty či každodenní jídlo v restauraci opravdu nepotřebujeme. Lepší je si vařit do krabiček, což je jeden z našich tipů.

Vaření v krabičkách je nejen rychlejší, ale také ekonomičtější. Navíc si jste jistí tím, jakého složení jsou dané pokrmy a jestli jdou ruku v ruce s vaším životním stylem. Díky tomuto způsobu vaření se vyvarujete zbytečně velkým nákupům. Do supermarketu totiž půjdete s konkrétním jídelníčkem na celý týden čili se vyhnete nejen nakupování zbytečností, jež by se jen zkazily, ale i sladkostem, které jistě nebudete mít na seznamu.

Další tipy, jak ušetřit na jídle

Jak ušetřit za topení

hlava radiátoru

Jelikož nám topná sezona klepe na dveře, nabízí se otázka, jak ušetřit právě za topení. Každým rokem se kvůli posledním měsícům v roce výdaje za elektřinu či plyn rapidně zvyšují, a to by stačilo dát za radiátor obyčejnou hliníkovou fólii. Není totiž tajemstvím, že zdi domu mají tendenci teplo pohlcovat. Pokud se za radiátorem bude nacházet zmiňovaná fólie, teplo automaticky odrazí a stěny nepohltí vůbec nic.

Další tipy, jak ušetřit za topení

  • Investujte do termostatu.
  • Pověste závěsy.
  • Zateplete rodinný dům.

TIP: Jak ušetřit za elektřinu?

Jak ušetřit v domácnosti

Pokud se však na to podíváme z obecného hlediska, vedle zmíněných tipů můžeme ušetřit i tím, že předejdeme k levnějšímu či výhodnějšímu poskytovateli služeb či energií. Zejména poskytovatelé elektřiny zdražují, proto si zavčasu najděte takového, který vás nebude stát hotový majlant.

Také si zrušte předplatné za služby, které nevyužíváte. Placená televize opravdu není něco, bez čeho byste nemohli žít. Stejně tak zbytečně drahý telefon je zbytečností, holt se trochu uskromníte a nebudete neustále surfovat na internetu.

Další tipy, jak ušetřit v domácnosti

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *