dacia

TOP 9 nejlevnějších nových aut v ČR

Uvažujete nad tím, že si pořídíte zbrusu nové auto? Vaše garáž už nějakou dobu zeje prázdnotou a vy přemýšlíte nad tím, že ji vyplníte nějakým skvělým společníkem na čtyřech kolech? Možná vás však zaráží pomyšlení, že bude koupě auta pěknou čárou přes rodinný rozpočet. Ve skutečnosti ale i nová auta stojí sympatickou částku, možná až překvapivou. Pojďme se na nejlevnější modely v ČR podívat.

Už za 200 tisíc korun

Než přejdeme ke konkrétním modelům, podívejme se na statistiky. Z posledních průzkumů vyplývá, že nejlevnější nové auto v tuzemsku koupíte (a to včetně DPH) za 211 400 korun! To je pecka, nemyslíte?

Zpravidla se za nižší částky prodávají automobily s nižším výkonem a malé velikostí, což nevadí, zejména pokud se potřebujete pohybovat jenom na krátké vzdálenosti či hledáte vůz, který by vás dopravoval na jednotlivá místa ve velkém městě.

Své prvenství v tomto žebříčku drží automobilka Dacia.

TOP 9 nejlevnějších automobilů v ČR

  1. Dacia Sandero
  2. Hyundai i10
  3. Mitsubishi Space Star
  4. Citroen C1
  5. Dacia Sandero
  6. Peugeot 108
  7. Fiat Panda
  8. Dacia Dokker Van
  9. Kia Picanto

Dacia Sandero na prvním místě, v těsném závěsu je Hyundai

Jak již bylo zmíněno, nové auto lze pořídit už za 211 tisíc korun. Konkrétně mluvíme o modelu Dacia Sandero, který se za tuto částku prodává. Statistiky říkají, že se jedná o jedno z nejprodávanějších aut v Evropě v posledních měsících, za což vděčí i oné ceně, s níž auto vstoupilo na trh. Navíc mluvíme o krásném, moderním voze čili se jednotlivým zjištěním nemůžeme divit.

O něco dražší je Hyundai i10. Stojí bezmála 220 tisíc korun. Díky zvýšenému zájmu o vozidla této kvalitní automobilky se i zde setkáme s velkým množstvím prodaných aut. Popularita vzrostla hlavně u ženské populace, jelikož mluvíme o menším, leč plně funkčním automobilem.

Mitsubishi a Citroen jako další v pořadí

Pokud bychom po našem pomyslném žebříčku nejlevnějších nových automobilů v Česku scházeli níž, narazili bychom na Mitsubishi Space Star. Tento model vozidla se totiž umístil na třetím místě a vyjde na 239 tisíc korun.

Za podobnou cenu pořídíte Citroen C1 Live, který v porovnání s výše uvedeným stojí doslova o pár korun víc. Rozdíl činí zhruba padesát korun.

Peugeot i Fiat jako součásti žebříčku

Pomineme-li vozy Dacia nové Sandero či Dacia Dokker Van, v seznamu nejlevnějších nových modelů aut najdeme i vozy z dílny Peugeot a Fiat. Zatímco Peugeot přišel s cenově přijatelným vozem 108 a vyjde na bezmála čtvrt milionu korun, za skoro stejnou částku pořídíte i Fiat Panda, který je poměrně velkým vozem, ostatně i díky tomu vzbuzuje nemalý zájem.

Nezapomeňme na Kiu

První desítku nejlevnějších automobilů u nás sice uzavírá Dacia Duster, kdy cena vozidla startuje na 279 900, těsně před ním se ale nachází ještě jeden model. Konkrétně Kia Picanto, která vychází na 269 980 korun.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *