nejlevnější pneumatiky

|

Kde koupit nejlevnější pneumatiky?

Léto je definitivně pryč a s podzimem se blíží i datum, na které musí každý řidič a především majitelé auta bedlivě myslet – 1. listopad, den, od kdy je třeba vyměnit letní pneumatiky za zimní, které jsou povinné až do 3. března. S tímto datem často přichází i otázka, kde koupit nejlevnější pneumatiky. V následujících řádcích si řekneme, nejen na co při nákupu myslet, ale také čemu se při nákupu raději vyhnout.

Pneumatiky ze supermarketu nebo hobbymarketu?

Určitě už jste v průběhu podzimu někdy narazili během listování reklamním letákem či během brázdění uliček supermarketu na nabídku opravdu levných pneumatik. Ač však může být jejich nízká cena opravdu lákává, vězte, že se nejedná o tu nejlepší volbu. Často jsou tyto extrémně levné pneumatiky nekvalitní čínské výrobky, které vám nejenže vydrží sotva jednu sezónu, ale také se mohou nepěkně vymstít například dopravní nehodou.

Prohlédněte si nabídku e-shopu

V rámci průzkumu trhu bychom ani neměli zapomínat na výhody, které nabízí internet – využijte některý z mnoha cenových srovnávačů. Tyto srovnávače nejenže dokážou porovnat cenu pneumatik na základě přednastavených filtrů, do kterých zadáte své požadavky, ale také často nabízejí i recenze a zkušenosti s produktem ostatních zákazníků. Cena na e-shopech je navíc v mnoha případech až o deset až třicet procent nižší než v kamenných prodejnách a autoservisech.

Poptejte se ve vašem autoservisu

Možná máte pocit, že v servisu si za pneumatiky pěkně připlatíte, ale opak může být pravdou. Mnoho servisů nakupuje pneumatiky za zvýhodněnou cenu a může se tedy stát, že je u nich seženete levněji než v kamenné prodejně pneu či na internetu. Navíc se vám rozhodně nestane, že by servis koupené pneumatiky odmítl přezout s tím, že nejsou koupené od nich. Cena také často zahrnuje omytí či uskladnění letních pneumatik, které měníme za zimní. Servisy často také poskytují bezplatnou likvidaci ojetých pneumatik. Tak či tak, za zeptání nic nedáte!

Ne vždy jsou nejlevnější pneumatiky tou nejlepší volbou

Na závěr je třeba dodat, že bychom se rozhodně neměli vždy hnát za nejnižší cenou. Určitě se nesnažte sehnat co nejlevnější pneumatiky bez ohledu na výrobce či značku – spíše srovnávejte cenu různých prodejců za stejný typ pneumatik. Při jejich výběru můžete přihlédnout ke každoročním nezávislým testům pneumatik, ze kterých se dozvíte mnohem více, než jen z informací udávaných výrobcem, jako je přilnavost na mokru, hlučnost či spotřeba. Mezi užitečné a především praktické informace, které tyto testy zkoumají, patří například vliv testovaných pneumatik na ovladatelnost, trakci do zasněženého kopce či brzdnou dráhu na sněhu.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *