hodinky

|

Jak vybrat hodinky pro vaše zápěstí

Co dělá muže mužem? Nejen jeho gentlemanství, ale především to, co má na sobě. A to platí i u žen. A hodinky ke správnému elegantnímu člověku zkrátka a dobře patří. Ať už budou hodinky značky Meccaniche Veneziane nebo jiné značky, dotvoří outfit, vyšperkují ho k dokonalosti a udělají na zástupce opačného pohlaví dojem. Vybírat podle značky ale není nejlepší. Existuje jiný mustr toho, podle čeho či jak vybrat hodinky na zápěstí.

Je to komplikovaný a dlouhý proces?

Mnoho mužů dává od koupi hodinek ruce pryč. A je to možná logické – domnívají se, že je to dlouhý a zbytečně komplikovaný proces. Vždyť nabídka na trhu je tak obrovská, říkají si. Jenže skutečnost je někde zcela jinde. Stačí se držet několika věcí a rázem bude výběr ideálního módního doplňku záležitostí velice rychlou. 

Obecně platí, že klíčem k vybrání ideálního společníka na zápěstí jsou odpovědi tyto otázky:

  • Pro koho jsou hodinky určeny?
  • Kdy se budou hodinky nosit?
  • Jaký řemínek upřednostňujete a jaký ciferník se vám líbí?
  • Potřebujete vodotěsné hodinky nebo vyžadujete jiné podobné funkce?

Dámské, pánské nebo dětské?

Nejen pánové, ale i dámy nebo děti hledají módní doplněk tohoto typu. Ze všeho nejdříve je tedy dobré vědět, komu mají být hodinky určeny. Jestliže chce svou drahou polovičku překvapit muž, je logické, že se pozornost zaměří ryze na pánské alternativy, případně na dámské, pakliže mají být darem. 

Dětské hodinky většinou vybírají rodiče svým ratolestem v době, kdy chtějí, aby se naučilo poznávat je. První se tedy kupují už v poměrně raném věku, kdy se nastupuje na základní školu.

pánské hodinky
Zdroj: Pixabay.com

Při jaké příležitosti vám budou dělat hodinky společnost?

Masivní nebo spíše více elegantní? A celočerné nebo spíše s kovovými prvky? Meccaniche Veneziane nebo zcela jinou, méně známou, leč stejně kvalitní značku? Rozhodujícím faktorem bude to, kdy vám mají dělat hodinky společnost. Je logické, že na plesy nebo podobné společenské události nebudete volit hodinky, jež jsou masivního tvaru. Spíše zvolíte tradiční verzi s koženým řemínkem. 

Vzhled je ryze individuální záležitost

Dostáváme se k další věci, a sice mají být pánské hodinky s koženým nebo kovovým řemínkem? Nebo mají být řešeny více do sportovna? A co ciferník – jaká by měla být jeho velikost? Veškeré tyto parametry jsou ryze individuální záležitostí a je na každém člověku, pro kterou kombinaci se rozhodne. 

I v tomto případě se na výběru podílí účel hodinek, respektive to, kam se budou nosit. Jak již bylo zmíněno, masivní modely se pravděpodobně nevytáhnou na kulturní akce, stejně tak elegantní si nevezmeme na sport.

I hodinky mohou mít různé funkce

Než za vybraný módní doplněk zaplatíte u pokladny (ať už té v kamenné prodejně nebo budete stát u virtuální kasy), informujete se o funkčnosti hodinek. Pyšní se tím, čím se pyšnit mají? Jsou voděodolné, jak jste požadovali? Funkčnost hodinek dnes nezná mezí. Zatímco některé disponují dokonce i stopkami nebo kalendářem, jiné příliš mnoho funkcí nemají.

2.3/5 - (3 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *