jak ušetřit na povinném ručení za auto

| |

Jak ušetřit na povinném ručení?

Chystáte se pořídit si auto nebo už majitelem vozidla jste? Pak vaše kroky budou směřovat na pojišťovnu, kde si ze zákona musíte sjednat takzvané povinné ručení. Jinak se mu také říká pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jeho úkolem je pokrýt škody způsobené autem ostatním či chránit pojištěného majitele vozu před nepříjemným finančním dopadem. Zejména první sjednané však bývá poměrně nákladné, proto si pokládáme otázku: ,,Jak ušetřit na povinném ručení?”

Začíná to pořízením správného vozidla

Ušetřit na povinném ručení můžete různě. Jednou z možností je pořídit si správné auto. Mnozí lidé na pojištění pomýšlí až v okamžiku, kdy podepisují smlouvu a platí první zálohu. Jenže myslet na něj musíme ještě před těmito kroky.

Než přivezete vozidlo do své garáže, zvažte veškeré náklady s autem, respektive jeho provozem spojené. Zejména u vozidel se silným motorem na to pamatujte. Rozdíly v částce, kterou budete odvádět za pojištění, mohou být i v řádech tisíců korun.

Porovnávejte, srovnávejte

Není jenom jedna kapka v moři. To platí jak při výběru samotného automobilu, tak při výběru povinného ručení. Neupínejte se k první nabídce, která vám přistane do e-mailu, ale srovnávejte a porovnávejte. Využijte nabízených možností. Internet přináší online srovnání či kalkulačky, které budou tím nejlepším pomocníkem při výběru zmiňovaného pojištění.

Nabídka pojišťoven je opravdu pestrá. Často se liší pouze v drobnostech, které vám online porovnání vypíchne.

Znáte bonus za jízdu bez nehod?

Povinné ručení nemusí být tak drahou záležitostí, pakliže využijete takzvaný bonus bez nehod. Jedná se o výhodu, kterou mohou využít vzorní řidiči, jež prakticky nikdy nenabourali nebo nehavarovali. Je to zkrátka takový bonus za bezeškodní průběh a získat lze až šedesátiprocentní slevu.

Co mnoho lidí neví a co je opravdu škoda, tak že je bonus přenositelný mezi pojišťovnami. Nebojte se o něj zažádat, i když zrovna přecházíte ke konkurenci.

Zaplaťte si pojištění na celý rok dopředu

Většina lidí, když vidí částku za jeden rok protočí panenky a svolí k měsíční úhradě. Jenže pokud si to člověk propočítá, roční zaplacení povinného ručení vyjde nejlevněji čili nejvýhodněji. Zpravidla nejkratší intervaly jsou pro člověka nejméně ekonomické.

Nespornou výhodou toho, že byste zaplatili celoroční pojištění je i to, že na něj nebudete muset celý rok myslet. A to je skvělé, ne?

Aktualizujte svou smlouvu

Co se také vyplácí a co se také málo ví je, že si člověk může aktualizovat svou smlouvu. Cena pojištění totiž klesá každým dalším rokem, proto neplaťte až příliš dlouhou dobu stejnou částku, po které se rodinný rozpočet jenom nemile zatřese. Před roční úhradou pojištění smlouvu projděte s odborníky, případně se informujte o nabídce konkurence. Přejít můžete stejně snadno jako při změně dodavatelů energií a plynu.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *