Telly Logo Big

RECENZE: Internetová televize Telly.cz

Přestože v žebříčku popularity jednoznačně vedou streamovací služby, mnoho uživatelů stále nedá dopustit na výhody televizního vysílání. Pokud chcete mít mnohem větší flexibilitu a svobodu při sledování televize, vhodnou alternativou jak streamovacích platforem, tak právě klasické televize, je televize internetová. Jednou z nich je i Telly.cz, na kterou se blíže podíváme v dnešní recenzi.

Co je Telly.cz a jaké služby nabízí?

Přestože se na první pohled může zdát, že je Telly.cz na trhu úplným nováčkem, opak je pravdou. Jedná se totiž o nové jméno služby, která funguje už od roku 2006, původně pod jménem DIGI TV. Pochlubit se může například tím, že jako první přinesla do České republiky vysílání Premier League. Poté, co došlo ke značnému rozšíření služeb, které DIGI TV nabízela, bylo rozhodnuto o vytvoření nové, modernější značky, která by splňovala všechny požadavky zákazníku. Tou je právě Telly.cz.

Telly Homepage

Na jakých zařízení funguje?

Tak jako většina moderních internetových televizí, i Telly podporuje pestré množství zařízení. Pořady si tak můžete pustit jak na počítači nebo notebooku, tak na své chytré televizi. Pokud však vlastníte pouze televizi klasickou, Telly.cz nabízí možnost spuštění přes set-top box, jehož pronájem rovněž poskytuje, a to za velice nízký měsíční poplatek 90 Kč. Pokud byste si chtěli set-top box zakoupit, je třeba počítat s cenou kolem 2 500 Kč.

Nechybí však ani podpora spuštění v mobilních zařízeních či tabletu, případně také herní konzoli. V případě konzolí je však na pováženou kvalita přehrávání. 


TIP REDAKTORA: Nejlepší internetové televize


Kanály, které můžete sledovat

Jak je u většiny internetových televizí zvykem, počet nabízených kanálů se odvíjí od zvoleného tarifu. Celkem jsou k dispozici tři balíčky, a to malý, střední a velký. Zatímco malý balíček nabídne celkem 65 kanálů, z toho 39 v HD, střední balíček se může pochlubit hned 104 TV kanály, z toho 67 v HD kvalitě. Největší množství kanálů nabídne samozřejmě velký balíček se 122 TV kanály, z čehož je 80 kanálů v HD kvalitě. 

K těmto balíčkům lze rovněž přikoupit speciální balíčky, jako například HBO May, který rozšiřuje nabídku o programy HBO, či balíček SPORT, díky kterému můžete sledovat UFC, NFL či Ligu mistrů. 

Funkce, které Telly.cz nabízí

Jelikož velké množství programů a kanálů je u internetových televizí již takových zlatým standardem, zásadní jsou při výběru především dodatečné služby. Jednou z nich je i možnost zpětného přehrávání, které lze na Telly.cz využít až sedm dní po odvysílání daného pořadu. Pořad si lze rovněž nahrát na cloud, který poskytuje prostor na 30 hodin pořadů v HD kvalitě. Nahraný pořad si lze následně přehrát i po uplynutí týdenní lhůty po zpětné přehrání. Nechybí rovněž možnost pozastavení přehrávání či přetočení kupředu, díky čemuž se vyhnete reklamám. 

Rozhodujícím kritériem je také počet zařízení, na kterém lze jedno předplatné využít. Telly je v tomto ohledu poměrně štědrou alternativou – přehrávat můžete až na čtyřech zařízení současně, z čehož dvě zařízení mohou být set-top boxy.

Jaká je cena?

Poměrně výhodná je také cena služby, ačkoliv rozhodně nepatří k nejlevnějším na trhu. Základní, respektive malý balíček získáte již za 250 Kč měsíčně, střední balíček vás vyjde na 450 Kč měsíčně. Pokud využijete velké množství pořadů, výhodnou volbou je velký balíček za 650 Kč. Zároveň je však třeba dodat, že velikost balíčku nijak neovlivňuje maximální počet zařízení, na kterém můžete současně sledovat pořady. Ceny dodatkových balíčků se pohybují kolem 250 Kč měsíčně.

Pokud si nejste jistí, zda všechny programy a kanály využijete, vhod přijde možnost vyzkoušení na 14 dní zdarma. Bezplatná je rovněž Telly aplikace. 

Telly Cenik

Závěrečné hodnocení

Pokud hledáte spolehlivou internetovou televizi s opravdu velkým množstvím kanálů, Telly.cz je bezpochyby vhodnou volbou. Kromě řady pořadů v HD kvalitě potěší také dvěma týdny na vyzkoušení zdarma a poměrně nízkou cenou základního balíčku. Nevýhodou může být především fakt, že v rámci kanálů je mnoho z nich cizojazyčných.

Výhody Telly.cz

  • Bez závazku
  • Velké množství pořadů (řada programů v HD kvalitě)
  • Vysoká kvalita zvuku i obrazu
  • Možnost nahrávání i zpětného přehrání pořadů
  • 4 zařízení najednou
  • Možnost využití po celé EU
  • 14 dní zdarma na vyzkoušení

Nevýhody Telly.cz

  • Větší množství cizojazyčných TV
5/5 - (10 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *