Kuki Logo Big

RECENZE: Internetová televize Kuki.cz

Na trhu se objevuje stále větší množství nejrůznějších internetových televizí, které představují snadno dostupný kompromis mezi klasickou televizí a streamovacími službami. V nepřeberné nabídce však může být obtížné najít alternativu, která splní všechny vaše požadavky. Pokud však dáváte přednost kvalitě před kvantitou, vhodnou volbou by mohla být právě internetová televize Kuki.cz

O službě Kuki.cz

Internetová televize Kuki.cz spatřila světlo světa už v roce 2014. Během několika let svého provozu rozšířila své služby i na území Slovenska, díky čemuž ji dnes využívá přes padesát tisíc zákazníků. Jedním z důvodů úspěchu Kuki.cz mezi diváky je především spolupráce s řadou poskytovatelů internetu, kteří ji svým zákazníkům nabízejí za zvýhodněnou cenu.

Kuki Homepage

Na jakých zařízení funguje?

Podobně jako konkurenční internetové televize lze i službu Kuki spustit na prakticky jakémkoliv zařízení s přístupem k internetu, jako jsou chytré televize, tablety či mobilní zařízení. Zkrátka však nepřijdete ani v případě, že chcete pro sledování oblíbených pořadů využít svou starou televizi. Stačí připojit set-top box, který lze u Kuki.cz rovněž zakoupit. Pronájem set-top boxu služba bohužel nenabízí.

Na jaké kanály se můžete těšit?

Jak již bylo řečeno v úvodu, Kuki nabízí o poznání menší množství programů než konkurence. Počet dostupných kanálů se samozřejmě odvíjí od zvoleného tarifu – zatímco v rámci Kuki S získáme pouze 47 TV kanálů, z čehož je 32 v HD kvalitě, největší tarif Kuki XL nabídne kanálů 161 (z toho 95 v HD kvalitě). Omezenou nabídku částečně vyvažuje možnost volby kanálů, jejichž „složení“ lze jednou měsíčně změnit. Je však třeba dodat, že této funkce se dočkáme pouze u vyšších tarifů (Kuki menší, větší a extra), u základního tarifu je nabídka kanálů pouze pevná. Zároveň je nutné počítat s tím, že velký poměr kanálů je fixní, a možnost výběru se tak týká pouze 15 kanálů v případě tarifu M a 30 kanálů v případě tarifů L.


TIP REDAKCE: Nejlepší internetové televize


Kolik stojí jednotlivé tarify?

S volbou tarifu rovněž úzce souvisí cena. Zatímco za základní tarif necháme pouze 190 Kč měsíčně, Kuki M nás vyjde na 290 Kč a Kuki l na 490 Kč. Nejdražší je bezpochyby Kuki XL, za který zaplatíme 990 Kč měsíčně. Kuki XL však navíc potěší sto filmy zdarma, delším časem pro nahrávání pořadů či bonusovými balíčky HBO a Cinemax. Ty lze však za malý poplatek přikoupit i v případě levnějších tarifů.

Kuki Cenik

Jaké Kuki.cz nabízí služby?

U všech tarifů je samozřejmostí možnost zpětného shlédnutí pořadů, časový rozsah se však liší – zatímco u základního tarifu si pořad pustíte pouze do 24 hodin po odvysílání, Kuki XL nabízí zpětné shlédnutí až po 168 hodin. Naopak totožné podmínky nabízí všechny tarify z hlediska množství zařízení, na kterých můžeme službu využívat – v ceně je zahrnuto pět mobilních a dvě fixní zařízení, tedy chytrou televizi či set-top box. 

Hodnocení

Kuki.cz je bezpochyby kvalitní služba, která poskytuje podmínky srovnatelné s konkurenčními internetovými televizemi. Hlavní výhoda spočívá v možnosti výběru tarifu, případně také programů, které budou k dispozici. Díky tomu budete mít jistotu, že neplatíte za kanály, které nikdy sledovat nebudete. Příliš však nepotěšíme sportovní fanoušky, kteří se bohužel nedočkají příliš velké nabídky sportovních programů.

Výhody Kuki.cz

  • Možnost volby kanálů v rámci tarifu
  • Zkušební doba 14 zdarma (s výjimkou tarifu extra)
  • Sledování na více zařízeních
  • Přehledný a moderní web

Nevýhody Kuki.cz

  • Omezený počet hodin nahrávání u levnějších tarifů
  • Drahé doplňky
  • Neumožňuje pronájem set-top boxu
  • Malý počet sportovních kanálů
5/5 - (5 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *