Refundo Logo

| |

RECENZE: Cashbackový portál Refundo

Kdo by neměl rád slevy a slevové kódy? Ty však nemusí být jedinou možností, jak při nákupech na internetu ušetřit. Objevuje se stále větší množství tzv. cashbackových portálů, které vám při nákupu na některých e-shopech vrátí procenta ceny, kterou jste zaplatili. Jedním z nich je také Refundo.cz, na které se blíže podíváme v dnešní recenzi. 

Jak Refundo funguje?

Podobně jako konkurenční cashbackové portály, i Refundo funguje na principu vrácení části peněz z nákupu na e-shopech. Jedinou podmínkou je registrace na stránkách portálu, a to buď prostřednictvím e-mailové adresy či Facebooku. 

Při nákupu, na který chceme cashback uplatnit, je třeba objednávku udělat proklikem přes odkaz na daný obchod na stránkách Refundo.cz. Jakmile objednávku zaplatíte, vrácená částka se objeví na vašem Refundo profilu. Peníze však dostanete až ve chvíli, kdy je zboží nejen zaplaceno a doručeno, ale také uplyne zákonem stanovená doba pro vrácení zboží. Poté je možné si nechat peníze poslat na váš bankovní účet.

Refundo Homepage

Pro koho je Refundo vhodné?

V případě, že na internetu nakupujete pouze sporadicky, cashbackové portály asi nebudou nic pro vás. Pokud však dáváte online nakupování přednost před návštěvou kamenných prodejen, zejména v oblasti dražšího zboží, jako je elektronika, kvalitní kosmetika či ubytování můžete získat zpět již poměrně zajímavé částky. Je však nutné, abyste před nákupem mysleli na to, že je třeba se do daného e-shopu prokliknout přes seznam zapojených e-shopů. 

Bonusy a výše cashbacku

Při nákupu prostřednictvím cashbackových portálů je pro vás pravděpodobně nejzásadnější procentuální výše cashbacku a případné bonusy. Procenta se samozřejmě u každého e-shopu lehce liší, obecně však platí, že se jejich výše pohybuje od 2,5 do 25 %. 

Nejčastěji se však setkáte s cashbackem kolem 5 %. Ve srovnání s ostatními portály se tak jedná o docela průměrnou částku, která sice nepatří mezi ty nejvyšší, ale rozhodně nezaostává za konkurencí. 

Podobně si Refundo vede i v oblasti bonusů. Při registraci získáte bonus ve výši 50 Kč, ve srovnání s konkurenčními cashbacky tedy opět takovou zlatou střední cestu. Bonusovou částku však dostanete i za každého nového uživatele, kterého na Refundo přivedete. Pouze za novou registraci obdržíte bonus 50 Kč a dalších 100 Kč získáte, jakmile nový člen získá schválený cashback v hodnotě minimálně 50 Kč.

Bonus o výši 10 Kč získáte za instalaci rozšíření do prohlížeče. 

Hlavní výhody portálu Refundo

Hlavní výhodou portálu Refundo je bezpochyby fakt, že nabízí své služby zcela zdarma bez žádných skrytých poplatků za registraci a tak podobně. Jelikož je však dnes zdarma většina cashbacků, pojďme se podívat na další parametry, na základě kterých se vyplatí využívat právě Refundo. 

Věrnostní program

Cashback však není jediným způsobem, jak pomocí Refundo získávat peníze – pokud se zapojíte do věrnostního programu, můžete sbírat body, které lze následně převést na peníze na vašem Refundo účtu a spolu s penězi s cashbacku si je vybrat. Body získáte například za přihlášení do svého účtu, doporučení kamarádům, proklik odkazů atd.

Slevové kupony

Stejně tak nabízí Refundo slevové kódy, které jsou dostupné pouze jeho uživatelům. Pokud se slevový kód rozhodnete použít, získáte jak slevu, tak cashback.

Mobilní aplikace

Refundo nezůstává pozadu ani v oblasti mobilní aplikace. To rozhodně není u cashbackových portálů pravidlem a nabízí ji sotva polovina z nich.

Rychlá výplata odměn

Nezanedbatelným plusem je také rychlá výplata peněz, která proběhne do tří dnů. Kredity navíc nemají žádné expirační datum.

Velké množství obchodů

Poslední, ale opravdu zásadní výhodou, je vysoké množství zapojených e-shopů. Momentálně můžete prostřednictvím Refundo.cz nakoupit na více než 1000 českých i zahraničních e-shopů. Nechybí například Booking.cz, Notino.cz či Hervis. 

Má Refundo nějaké nevýhody?

Najít však můžeme i několik nevýhod. Ty spočívají zejména v absenci podpory na telefonu i livechatu, v případě potíží je tak nutné využít kontaktního formuláře, e-mailu či chatu na Facebooku. Zároveň není možné provést výběr peněz dříve, než na účtu nastrádáte 25 Kč, což na jednu stranu není nijak závratná částka a často ji získáme už po prvním nákupu. 

Shrnutí

  • Věrností program
  • Bonusy
  • Mobilní aplikace
  • Vysoké množství obchodů
  • Nemá podporu na telefonu ani livechat
  • Výplata až od 25 Kč
4.9/5 - (9 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *