Elektrarna

|

Nejlepší dodavatelé elektřiny

S rostoucími cenami za energie a problematikou situací na energetickém trhu se dodavatel elektřiny stává palčivým problémem stále většího množství lidí. Ať už tak hledáte nového dodavatele z hlediska výhodnější ceny, či jste se jednoduše přestěhovali do nového bytu, jste na správném místě. Přinášíme vám tipy nejen na nejlepší dodavatele elektřiny v České republice, ale také na správný výběr toho nejvhodnějšího dodavatele právě pro vás.

ČEZ

Není pochyb o tom, že ČEZ je jedním z nejoblíbenějších a nejspolehlivějších dodavatelů elektřiny u nás – o tom vypovídá samotný fakt, že tento tuzemský dodavatel dodává denně elektřinu více než 400 domácností. 

Stranky Cez

Mezi hlavní výhody ČEZu patří zejména skutečnost, že kromě dodávek elektřiny a plynu nabízí ČEZ také odborné poradenství a servis. Velkým bonusem je rovněž možnost sledování spotřeby energie v online aplikaci, která navíc nabízí možnost úpravy některých údajů bez nutnosti návštěvy pobočky či volání na infolinku.

Právě klientská infolinka je hlavním mínusem společnosti ČEZ – zpravidla bývá problém se na linku vzhledem k vysoké vytíženosti dovolat a celkově se jedná o zdlouhavý proces. 

MND

Dodavatel Mnd

Poměrně oblíbeným dodavatelem energií je rovněž společnost MND, která kromě elektřiny poskytuje také dodávky plynu. Vyplatí se zejména z hlediska výhodných cen, a to především v případě zemního plynu, který společnost sama těží. Příznivé ceny mají i v oblasti elektřiny, a to hlavně při dlouhodobém odběru. Výhodná je také možnost až čtyřikrát ročně bezplatně změnit výši záloh či uzavření smlouvy bez závazků.

Na rozdíl od ČEZu však MND nedisponuje mobilní aplikací pro sledování stavu účtu a odběru energií. 

E.ON

Dodvatel Energii Eon

Zatímco MND lze sjednat bez závazků, u společnosti E.ON je nutné počítat se smlouvu podmíněnou závazkem na 24 nebo 36 měsíců. Na druhou stranu tento dodavatel nabízí možnost sjednání smlouvy jak telefonicky a online, tak pomocí jednatele, který dorazí k vám domů. I u této společnosti lze výše záloh měnit dle potřeby. Co se týká cen, ty jsou dlouhodobě poměrně příznivé navzdory celkové situaci na energetickém trhu. Podobně jako ČEZ E.ON disponuje praktickou mobilní aplikací.

Jak vybírat dodavatele elektřiny

Při výběru nového dodavatele bychom si v prvé řadě měli udělat průzkum trhu a zjistit o každém dodavateli co nejvíce informací. Vhod přijdou také uživatelské recenze, zejména z hlediska komunikace se zákazníky. V potaz musíme vzít kromě celkového nastavení smlouvy také stabilitu společnosti či dodatečné služby a bonusy. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *