ukladaní dat do cloudu zdarma

|

Tipy na cloudová úložiště zdarma

V našich počítačích se nachází celá spousta souborů. Mezi nimi jsou dokumenty, faktury, fotografie, také screenshoty, videa a mnoho dalšího. Zatímco někdo si je postupně maže, najde se více těch, kteří potřebují své úložiště trochu zvětšit. Pod jednotlivými soubory jim vyskakuje hláška “Nemáte dostatek místa” nebo “Úložiště je plné”, což nás dovádí k otázce, jestli existují cloudová úložiště zdarma a případně jaká to jsou.

Samozřejmě, že i cloudová úložiště zdarma existují. A že jich je! Sepsali jsme ty, které jsou podle uživatelů nejpřívětivější a nejoblíbenější. Obecně platí, že zdarma je pouze určité množství prostoru. V mnoha případech je však zcela dostačující a připlácení za další TB nebude zapotřebí.

pCloud nabízí až deset GB zdarma

Z uživatelského hlediska je velmi přívětivý pCloud, který nabízí až 10 GB prostoru zdarma. Poté se cena za měsíc za 2 TB pohybuje kolem osmi dolarů pro jednoho uživatele, což hodnotíme stále jako cenově dostupnou alternativu cloudového úložiště. Je však třeba počítat s příplatkem za zabezpečení, což je takové malé mínus.

pCloud nenabízí podporu čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu a ani limit na stahování odkazů.

Icedrive jako pomyslné dvojče

Žebříček cloudových úložišť zahrnuje také icedrive, které taktéž nabízí deset GB prostoru zdarma. Poté se hradí 1 TB vycházející na čtyři dolary za měsíc. Oproti prvnímu zmíněnému si lze nastavit ochranu soukromí, uživatelské rozhraní je velmi přívětivé a co ocení každý uživatel, tak i náhledy obrázků.

Ale stejně jako má každá mince svůj rub i líc, ani icedrive není bez jediné mouchy. V tomto případě není k dispozici podpora chatu.

Kdo by neznal Google Drive?

Za zmínku stojí samozřejmě i Google Drive – cloudové úložiště, které nabízí zdarma prostor až ve výši 15 GB. Co se týče dalšího prostoru, cenově to opět vychází podobně jako výše uvedené možnosti. Co však ocení zejména uživatelé ostatních nástrojů od společnosti Google je, že s nimi úložiště krásně integruje. Jedná se tak o výjimečný a výborný nástroj pro týmovou spolupráci. Na druhou stranu je zde slabší ochrana osobních údajů, ale zase je úložiště v češtině.

Co u cloudových úložišť sledovat

Ať už se rozhodnete pro bezplatné verze nebo si cloudové úložiště zaplatíte, abyste získali o něco více prostoru, sledujte několik parametrů, a to:

  • Bezpečnost (vaše údaje musí být stoprocentně v bezpečí).
  • Funkce (ty ocení především zkušenější, náročnější uživatelé).
  • Uživatelská přívětivost (hlavně, ať se s ním dobře zachází a ovládání není příliš složité).
  • Rychlost (nechcete u ukládání potřebných dokumentů strávit celé své mládí).
  • Uživatelská podpora (je vůbec k dispozici a jak dlouhá je doba odezvy?)
Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *