Latin Fit

|

Co je to Latin fit?

Hledáte způsob, jak se udržovat v kondici, ale běh ani posilovna vás příliš nelákají? Pokud jsou vaší první volbou sálové lekce, skvělým způsobem, jak se nejen pořádně zapotit, ale také se naučit nové taneční kroky, je tzv. Latin fit. Podobně jako populární zumba v sobě spojuje latinskoamerické rytmy a posilovací cviky zaměřené na problematické partie. Pokud Latin fit upoutal vaši pozornost, jste na správném místě – v dnešním článku vás nejen zasvětíme do tajů této moderní metody cvičení, ale také vám prozradíme, jak si Latin fit zacvičit v pohodlí domova. 

Nejlepší online kurzy pro začátečníky

Artmaster.cz Logo

LATIN FIT – 30DENNÍ VÝZVA POSILOVÁNÍ A TANCE

(Michaela Nováková)

Kombinace latiny a posilování – jak to funguje?

Pokud jste chodila do tanečních, pravděpodobně pro vás nejsou latinskoamerické tance žádnou novinkou. A pravděpodobně tušíte, že se rozhodně nejedná o žádné ploužáky – při rychlém tempu svižně se střídajících kroků se pořádně zapotíte, podpoříte zdraví kardiovaskulárního systému či zatočíte s nadbytečnými kily. 

Samotný Latin fit však vše posouvá ještě na další úroveň. Jednotlivé taneční kroky prokládá posilovacími cviky, a to jak s vlastní vahou, tak nejrůznějšími pomůckami, jako jsou lehké činky, bosu, core-roller nebo posilovací gumičky. Součástí lekce je rovněž kardio a závěrečný strečink, díky kterému zvýšíte svou flexibilitu a mobilitu. Jedná se tak o skutečně všestranný způsob, jak se dostat do kondice ve všech směrech.

Fit Dance
Zdroj: Unsplash.com / bruce mars

Pro koho je Latin fit vhodný?

V případě, že jste absolvovala taneční či se tanci amatérsky věnujete, je pro vás Latin fit jako stvořený, jelikož vám mnoho kroků bude povědomých, a snadno se tak naučíte jednoduchou sestavu. Bát se však nemusí ani méně zkušené tanečnice – základní sestava obsahuje pouze jednoduché kroky, které jsou v průběhu lekcí rozšiřovány o složitější variace. Nevhodný je tak Latin fit pouze pro osoby, kterým ze zdravotních důvodů lékař nedoporučuje podobné způsoby tréninku, ať už z důvodu těhotenství, či problémů s klouby. 


TIP REDAKCE: Jak se naučit zpívat?


Jaké tance jsou součástí Latin fit?

Jak již bylo řečeno, v rámci lekcí Latin fit si zpočátku vystačíte s opravdu nulovou znalostí latinskoamerických tanců. V průběhu lekcí se však naučíte celou řadu populárních tanců, jako je například Jive, Chacha, Rumba či Samba. Některá studia rovněž do lekcí zahrnují Paso doble či smyslnou Bachatu. 

Jednotlivé lekce jsou rovněž často doplňovány nejen posilováním, ale také dalšími metodami, jako je například pilates či jóga. Konkrétní složení lekce tak do jisté míry závisí na lektorovi či lektorce, která lekci vede. 

Musím umět tančit?

Pokud patříte mezi tanečně nadané osoby, pohybový talent bude bezesporu velkou výhodou. Jelikož však primárním účelem Latin fit není estetická stránka tance, ale spíše zdravý pohyb a zábava, kterou si během hodinové lekce užijete, bát se nemusí ani taneční začátečníci. Sama uvidíte, že po pár lekcích odhodíte stud a rozvlníte boky v latinskoamerických rytmech bez ohledu na počáteční obavy. 


TIP REDAKCE: Jak se naučit kreslit?


Co potřebuji na lekci?

Ačkoliv se jedná o tanec, na lekci můžete vyrazit v běžném pohodlném sportovním oděvu. Obout můžete jak taneční boty, tak sálové tenisky. Vyhněte se naopak botám s dlouhou špičkou, sandálům či těžké obuvi, která by vám ztěžovala pohyb.

Pokud se rozhodnete cvičit doma, vhod přijdou také posilovací pomůcky, jako jsou gumičky či lehké váhy. Vždy však záleží na požadavcích daného lektora v rámci online kurzu.

Kde koupit sportovní legíny?

Kde si zatančit Latin fit?

Přestože se jedná o stále populárnější metodu, Latin fit si naživu zacvičíte spíše ve větších městech, jako je Praha či Brno, kde je nabízen v tanečních studií v rámci lekcí pro veřejnost. Pokud to do Prahy máte daleko, či raději cvičíte v pohodlí doma, vyzkoušet můžete také online lekce. Ty nabízí například platforma ArtMaster – v rámci 30denního kurzu Latin fit vás finalistka StarDance Michaela Nováková naučí základní kroky pěti latinskoamerických tanců doplněné o posilování a protažení celého těla.

4.8/5 - (13 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *