Tiskarna

Jak efektivně ušetřit za používání domácí tiskárny?

Doma můžete ušetřit prakticky za cokoli. Na každém produktu a při každé činnosti můžete ušetřit nějaké peníze. Když se na to soustředíte, pořídíte trochu jiné produkty a naučíte se pár jednoduchých návyků, můžete během jediného měsíce i roku ušetřit hodně peněz. Používání domácí tiskárny není žádnou výjimkou a také v této oblasti můžete ušetřit. Poradíme vám, jak to udělat. Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit při tisknutí doma, i když si to možná nemyslíte. Základ je:

  • úsporná tiskárna,
  • žádné zbytečné barvy,
  • oboustranný tisk,
  • kvalitní papír a náplně.

Naučte se, jak pomocí jednoduchých triků ušetřit na tisku u sebe doma. Není na tom nic těžkého a většinu času na to nemusíte vůbec myslet. Všechny tipy snadno začleníte do svého života a ušetříte si peníze, aniž byste riskovali své pohodlí.

Dívejte se na energetickou náročnost

V první řadě si musíte koupit správný model tiskárny. Dokonce i kvalitní značky nabízejí levné tonery a nízké náklady na tisk. Zároveň se musíte zaměřit na energetický štítek. Velmi levné přístroje většinou nevydrží tak dlouho a navíc spotřebují hodně elektřiny. Proto byste se měli dívat na známé značky, energetickou náročnost a až na konci se podívejte na pořizovací cenu. Populární značky nabízí i levnější modely a jejich kvalita i šetrnost jsou stále vysoké.

Využijte úsporný tisk

Podle průzkumů jsou inkoustové tiskárny šetrnější a levnější než laserové. Jestli nepotřebujete pravidelně tisknout fotografie, bude vám stačit tzv. ekonomický mód tisku (někdy označený jako úsporný režim nebo režim konceptu). Výsledek nebude tak kvalitní, ale u tisku samotného textu to vůbec nepoznáte. Pozná to jen vaše peněženka, protože nepotřebujete tolik inkoustu během tisku. To znamená, že vám náplň vydrží mnohem déle a nebudete za ní platit tolik.

Barvy jen v případě nouze

Většina z nás potřebuje pouze černobílý tisk. Je to mnohem levnější a také černobílé náplně koupíte levněji než ty barevné. Jestli doma tisknete většinou jen dokumenty s textem nebo omalovánky pro děti, nepotřebujete barvy. Barevné náplně se hodí pouze lidem, kteří potřebují tisknout:

  • fotografie,
  • grafy,
  • vzdělávací aktivity pro děti.

Oboustranný tisk vám ušetří peníze

Tohoto pravidla se možná držíte již teď. Ne každý má ale doma tiskárnu, která to umožňuje. Jestli ne, příště se na tuto funkci podívejte a požadujte ji. Tímto způsobem sice neušetříte na samotném tisku, ale použijete jen poloviční množství papíru. To je také způsob, jak při domácím tisku ušetřit peníze. Možná se vám to nezdá jako velká částka, ale i tyto malé částky se během jediného roku nasbírají a vytvoří slušnou částku, kterou si můžete uspořit.

Vyberte si jiný font

Tohle je možná trochu kontroverzní, ale podle výzkumů z univerzity ve Wisconsinu to funguje. Vyměňte klasický Arial za font Century Gothic a ušetříte si tak až 30 procent inkoustu při tisku. Jestli netisknete žádné pracovní dokumenty nebo papíry na úřady, můžete si klidně změnit písmo a užít si inkoustu po mnohem delší dobu než nyní. Vyzkoušejte to a sami uvidíte, jestli to funguje. A možná zjistíte, že vám tento font naprosto vyhovuje. Možná ani nepoznáte rozdíl.

Kupte si kvalitní papír

Tohle je možná trochu překvapivé, ale je to pravda. Nekvalitní papíry uvolňují látky, které zanáší mechanické součásti tiskárny. To znamená, že ušetříte na papíru, ale zničíte si tiskárnu. A ta je rozhodně dražší, takže byste se měli soustředit hlavně na správné používání samotného přístroje. Nakupte kvalitnější papír a dávejte si pozor na to, jaký toner nebo cartridge kupujete do tiskárny. Když vyberete tonery Epson, nikdy neuděláte chybu. Tím si ušetříte nejen hodně peněz, ale také hodně nepříjemností.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *