Klasická masáž


Klasická masáž je vlastně léčebná metoda, která slouží k uvolnění tuhých a často bolestivých míst ve svalech (spasmy). Tuto masáž lze využít k doléčení stavů po úrazech, při chronických bolestech zad a rovněž jako relaxaci při celkové únavě organismu.

Účinky klasické masáže

Podporuje návrat žilní krve a mízy z periferie do oběhového centra. Zlepšuje zásobení tkání živinami, urychluje regeneraci organismu. Dochází ke změnám na úrovni buněčné. Uvolňují se látky (acetylcholin, histamin), dostávají se do krevního oběhu a vyvolávají změny prokrvení v celém těle. Při masáži působíme na nervová zakončení a reflexně tak ovlivňujeme i vnitřní orgány. Dále má masáž vliv na náš psychický stav, dochází k uvolnění napětí v těle a zlepšuje se spánek.

Kontraindikace celková:

  • horečnaté stavy
  • stavy vyžadující klid na lůžku
  • celkové tělesné vyčerpání
  • bezprostředně po jídle
  • nádorová onemocnění
  • stavy pod vlivem drog

Kontraindikace částečná:

  • kožní problémy (infekční, alergické)
  • křečové žíly
  • velké modřiny
  • zvětšené mízní uzliny
Manuální lymfodrenáž


Speciální masáž, kterou u nás proslavil dnes již zesnulý MUDr. Miroslav Bechyně. Lymfatický (mízní) systém je důležitou součástí imunitního systému. Buňky našeho lymfatického systému hrají neocenitelnou roli např. při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek, které se dostávají do těla potravou, vzduchem, pokožkou nebo vznikají jako odpady metabolismu a jsou vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin. Otoky, zduření a bolestivost lymfatických uzlin, únava a vyčerpanost jsou projevy zvětšeného zatížení našeho lymfatického systému. Tyto příznaky mohou být důsledkem nevhodné skladby potravy, onemocnění, ale i stresové zátěže nebo zvýšené fyzické námahy.

Manuální lymfodrenáž pomáhá lymfatickému systému, aby zátěž dovedl zvládnout. Tato technika podporuje směr odtoku lymfy ke sběrným lymfatickým uzlinám. Lymfatické masáže tak napomáhají organismu aktivovat vlastní obranný systém, a proto jsou vhodné pro všechny na posílení organismu.

Manuální lymfodrenáž je nejen léčebná metoda, ale díky pozitivním účinkům na kůži a podkoží i účinným ošetřením celulitidy, otoků a pokožky. U manuální lymfatické drenáže se nepoužívají žádné oleje, masážní emulze, ani jiné přípravky.
Nejedná se o jednorázovou masáž, ale je potřeba podstoupit 5 až 10 návštěv.

Masáž lávovými kameny


Kombinace tepla, dotyku a vůně řadí masáž lávovými kameny mezi královny masáží a pro Vás se může stát nezapomenutelným zážitkem.

Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetické dráhy (meridiány) v našem těle, které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či zvýšené únavě jsou meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie, a proto se můžete cítit unavení a podráždění. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Znovuobnovený tok energie Vás uklidní, uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje se očistný proces, detoxikace, a dochází tak k celkové regeneraci těla.
Horký tlak z kamenů proniká ihned do svalů. Dochází k uvolnění křečí, ztuhlosti a regeneraci orgánů. Zlepšuje celkový krevní oběh, posiluje lymfatický a imunitní systém. Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá při odstranění problémů se spánkem či koncentrací. Masáže mají výborný účinek na psychiku. Doporučují se lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni podávat špičkové výkony.

Havajská masáž LOMI-LOMI


Výjimečná terapie LOMI-LOMI, havajsky předloktí, je specifická střídáním dlouhých rytmických tahů a silnějších tlaků prsty, dlaněmi a právě předloktími. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolest, únavu a napětí. Povzbuzuje přírodní síly organismu a díky zvýšenému proudění energie v těle se odstraňuje velké množství fyzických, mentálních nebo energetických blokád a dochází k hluboké relaxaci a harmonizaci organismu.

Detoxikační medová masáž


Tato masáž patří mezi staré a ověřené postupy ukrajinského lidového léčitelství. Díky detoxikačním účinkům medu a specifickým masérským hmatům dochází k odstraňování usazenin a jedů z tělesných tkání. Masáž oživuje a detoxikuje organismus, je vhodná při alergiích (kromě alergie na med), bolestech hlavy, revmatických onemocněních a při problémech s pletí. Pomáhá při stresu a zlepšuje prokrvení pokožky.

Teplý med se nanáší na záda a masáž se provádí takzvaným pumpováním. Vždy po 20 min se med smyje a použije se med nový. Odstraňují se tak nečistoty a toxiny v průběhu procedury. Po masáži by klient neměl celý den používat žádné kosmetické přípravky na ošetřená místa.

Tuto masáž provádíme:

pro silnou detoxikaci 2x týdně
1x týdně pro dlouhodobější detoxikační kúru, sestávající se z pěti až deseti aplikací
preventivně 1x měsíčně


Indická masáž hlavy


Indická masáž hlavy pramení z bohaté mezigenerační tradice, která se praktikuje více než tisíc let. Původně ji prováděly ženy jako součást pravidelné péče o vzhled, přičemž používaly různé oleje v závislosti na ročním období. V současné době se indická masáž provádí pro fyzickou a duševní pohodu. Samostatné masáži hlavy předchází uvolnění ramen, šíje, paží, krku a po masáži hlavy následuje masáž obličeje. Masáž hlavy, když je správně provedená, má zvýšené účinky na fyzický i mentální stav každého, kdo masáž přijímá a dokáže nahradit i masáž celého těla.

Thajské masáže


Thajská masáž klasická

Thajská masáž pracuje na základě energetických drah na našem těle (každá dráha souvisí s nějakým orgánem, tělesnými funkcemi i psychikou člověka). Kombinuje využívání tlakových bodů a protahování různých částí těla. Zvyšuje pohyblivost, posiluje nervový systém, je prevencí před nemocemi, působí proti bolesti svalů a kloubů. Spojuje harmonii těla i ducha, nabízí člověku relaxaci a doplnění energie. Provádí se přes oblečení na měkké podložce a bez použití masážního oleje.

Thajská masáž olejová

Pracuje se s masážním olejem a na masážním lehátku. Působí se na energetické dráhy těla. Zvyšuje pohyblivost, působí relaxačně a vyrovnává energii v organismu. Masírují se jednotlivé dráhy všech orgánů různými druhy masážních hmatů a tlaků.

Thajská masáž chodidel

Masáž chodidel je prospěšná z důvodu stimulace činnosti vnitřních orgánů a zlepšení krevního a lymfatického oběhu. Představuje spojení masáže, reflexní terapie a relaxace zároveň, což má nesmírný význam pro zdraví klienta. Využívá k práci ruce, prsty a dřevěné kolíky s masážním olejem.


Čokoládová terapie


Tato terapie přináší kvalitní péči o pokožku celého těla. Zlepšuje náladu, stimuluje tvorbu endorfinu a serotoninu, zvlhčuje a vyživuje pokožku.

Tělo je nejdříve ošetřeno čokoládovým peelingem, při kterém dojde k odstranění povrchových nečistot pokožky, toxinů a odumřelých buněk. Tímto je kůže připravena pro další ošetření, aby lépe přijímala vyživující látky obsažené v čokoládovo-olejové směsi. Poté následuje smytí peelingu ve sprše a relaxační čokoládová masáž celého těla.

Po masáži je tělo zabaleno do folie a po dobu zábalu je možno využít čokoládovou masáž obličeje. Po zábalu následuje smytí čokoládové emulze ve sprše a na závěr je tělo natřeno čokoládovým krémem.


Ayurvédská masáž - Provádí Jana Sunkovská


Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny, je to léčebný systém starý více než 5 tisíc let a pochází z Indie.
Slovo Ayurvéda pochází ze sanskrtu a je tvořeno dvěma kořeny, ayus ( život ), veda ( vědění ).

To co odlišuje Ayurvédskou masáž od ostatních masáží a dělá jí jedinečnou, je použití masážních olejů podle tělesného typu klienta.
Při této masáži je celé tělo masírováno s pomocí velkého množství oleje, čímž se z těla odstraňují jedovaté toxiny a zároveň se uvolňují bloky v celém tělním systému. Ajurvéda doporučuje masáž celého těla pro posílení zdraví a pro prevenci nemocí.

Pozitivní účinky ayurvédské masáže:

uvolňuje napětí těla a mysli
napomáhá trávicímu systému, reguluje vátu (plyny) v těle
pracuje s lymfatickým, krevním a nervovým systémem
zlepšuje sexualitu, odstraňuje únavu
zpomaluje proces stárnutí
zkvalitňuje stav pokožky a mnoho dalších


Objednávky na masáže přijímá Ivana Kovaříková na tel: 776 123 826 ústně, nebo ve formě SMS. Pokud zvolíte variantu objednávky formou SMS spojím se s Vámi telefonicky a potvrdím termín.
Objednávky na kosmetické ošetření, ayurvédskou masáž a ananda jogu přijímá Jana Sunkovská na tel: 775 619 129 ústně, nebo ve formě SMS. Pokud zvolíte variantu objednávky formou SMS spojím se s Vámi telefonicky a potvrdím termín.