JÓGANěco o mně a mé cestě k józe.
Jóga si na mně počkala až do mých 35 let. Začínala jsem fyzickým cvičením jako je power joga, ale stále něco chybělo. Hledala jsem, čím bych naplnila svoje tělo, mysl a duši. Setkání s Ifetem Hodžičem mi změnilo pohled na svět. Po týdenním semináři s úžasně profesionálním a lidským přístupem Ifeta jsem pochopila, že jóga není jen hýbání tělem, ale způsob, jak si co nejlépe uspořádat tělo, mysl a pohladit svoji duši. Jóga přišla a pomalu mi měnila a stále mění život k lepšímu. Dostávám se k zajímavým knihám,přednáškám,seminářům a dalším učitelům jógy jako je Yogi Sat Nath, Ladislav Pokorný, Ajay Bobade. Děkuji všem svým učitelům.

Nerada se označuji jako lektorka či instruktorka jógy, ráda cvičím, mám ráda pohyb, přírodu a usměvavé lidi kolem sebe. Jóga je pro mě spíše postoj k životu, který plyne z pochopení a uvědomění si toho, kým doopravdy jsem.

Při lekcích jógy se snažím vycházet z momentální nálady skupiny lidí. Záleží na tom, jak nám je, jak se zrovna cítíme. Roční období, počasí, to vše nás ovlivňuje a promítne se to do toho, jak bude hodina vypadat. Někdy je potřeba se hlavně zahřát a protáhnout tělo, jindy zklidnit, zpomalit a uklidnit naší mysl a ponořit se do sebe. Radost a potěšení ze cvičení dělá daleko více než perfektně zvládnuté pozice.

Jóga je pro mě jako mozaika a každý si v ní může najít ten nejkrásnější kamínek pro sebe. Bude mi ctí, když do Vaší mozaiky budu moci přiložit další kamínek. Děkuji všem svým učitelům i Vám. S úctou a pokorou Jana